top of page

Uzm. Psk. Burcu Baş

Uzman Psikolog

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programından ‘Gençlerin Madde Kullanımı ile Önleyici Hizmetler’ bitirime projesi ile mezun oldu. Daha sonra İstanbul Ticaret Üniversitesi Aile Danışmanlığı ve Eğitimi tezli yüksek lisans programından ‘Genç Yaş ve Üzeri Kişilerin Aile içi Travmatik Yaşantıları ile Kanser Tanısı Alma Durumları’ konulu teziyle uzmanlık eğitimini tamamladı.


Öğrenim hayatı boyunca, Ekip Norma Rozan Danışmanlık merkezinde yaptığı staj ile başlayıp Çapa Tıp Fakültesi Konsültasyon Liyezon Psikiyatri bölümünde stajına devam etti. Türkiye Kas Hastalıkları Derneği’nde gönüllü bireysel ve grup terapileri uyguladı. Çocuk, ergen ve yetişkin sağlık psikolojisine dair birçok gözlem yapma şansı elde etti. Altınbaş Ayakkabı şirketine bağlı Flubber markasının perakende bölümünde yaklaşık iki sene mağazalar koordinatörü olarak çalıştı. Satış danışmanlarına eğitimler verdi ve markanın pazarlamasını yaptı. Endüstri ve örgütsel psikoloji alanında da tecrübe edindi.


Şu anda Esm Klinik’te 2020 den beri ergen ve yetişkinlere bireysel terapi uygulamaktadır. Çocuklara ise gelişim takibi yapmakta ve çocuk testleri uygulamaktadır. Aynı zamanda İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji lisans bölümünde yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmaktadır. İnsanın biyopsikososyal ve kültürel varlık olduğu bakışını benimsemektedir. Yaklaşım olarak psikodinamik ve bilişsel davranışçı terapi yöntemlerini kullanmaktadır.


Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

+90 2124852639

Uzm. Psk. Burcu Baş
bottom of page