top of page

Hakkımızda

Merhaba.

Ben Dr.Mehmet Demirhan.

Size ESM Clinic'in kuruluş-oluşum hikayesini anlatacağım.

Tıp Fakültesinden 2012 Temmuz ayında mezun olduktan sonra İstanbul-Kadıköy'de çalışmaya başladım. 

Sağlık sisteminin en önemli kademesi olarak gördüğüm Birinci Basamak Sağlık Hizmetleri alanında 4 yıl çalıştım. Bunun 3 yılı Aile Hekimliği ile geçti.

Bu alanda çalışırken hastalıkların oluşmadan önlenmesi ve kronik hastalıkların daha etkin tedavi edilmesi en büyük mesleki motivasyonum oldu.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp 2015 yıllından itibaren ülkemizde yasalaştı ve Sadece Doktorlar tarafından uygulanması sağlandı.

Sertifikasyonların başladığı günlerden itibaren bu alana yönelerek büyük branşlardaki sertifikasyonları tamamladım ve bu alanda ülkemizin ilklerinden oldum.

Daha sonra İstanbul'a dönüp birlikte çalıştığım ekibin bir parçası olarak İstanbul Nişantaşı'nda bir bütüncül tıp kliniği kurdum. Ancak karşılıklı beklentiler değiştiği için 6 ay sonra o ekipten ayrıldım ve ESM'nin hikayesi başladı...

Artık kendi kliniğimi kurmaya karar vermiştim. Tuzla'dan Küçükçekmece'ye kadar uygun bir ortam aramaya başladım. Başakşehir'de Tamamlayıcı Tıp uygulamaları yapan Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Turhan Alçelik'in kliniğini devretme ilanını gördüm. Kendisi ile tanıştığımda devir için 10'larca kişi ile görüştüğünü ancak bu kliniğe 2 yıl emek verdiğini ve bu emeği içine sinen birisine emanet etmek istediğini söyledi. Kendisi bana güven vermişti ve yeri de beğenmiştim. Birlikte hiç maddi meseleler konuşmadan 4 ay çalıştım. Sonrasında dedi ki; Mehmet Kardeşim burasının sorumluluğu artık senindir. Temmuz 2019 tarihinde Kliniği kendisinden devraldım.

Kliniği devralmıştım ancak ~320 metrelik klinikte bir ben bir de Hemşirem Sultan Gökkaya vardık. Az da olsa gelen insanları karşılamayı, muayeneleri, tedavileri, telefonları takip etmeyi, muhasebeyi, temizliği, misafirlere ikramları birlikte götürüyorduk. Yeri gelmişken kendisine teşekkürlerimi de yazayım. Başakşehir'de hiç çevrem yoktu. Bırakın Başakşehir'i İstanbul'un Avrupa yakasında bile çevrem yoktu. Bilgime, yapacak olduğum işteki tecrübeme güveniyordum ancak birileri gelmeden bunları sergilemek mümkün değildi. Başladığım ayların yaz tatiline denk gelmesi ve yaz aylarının bu sahada en sakin aylar olması sonradan öğrendiğim gerçeklerdi...

 

Dr.Turhan Alçelik hocamdan devraldığımda klinikte Hacamat ve Sülük tedavileri yapılıyor birde Göz Hastalıkları ile ilgili hastalar geliyordu. Tabi ki kitlenin önemli bir kısmı Turhan Hocamla birlikte onun yeni yerine gitti. Ben Hacamat, Sülük tedavileri ile birlikte Akupunktur, Ozon Tedavisi, Aromaterapi ve Fitoterapi alanlarında da eğitim almış ve yıllardır bu alanda tecrübemi geliştirmek için ordan oraya koşuşturuyordum. Ancak bunu insanlara duyurup anlatamadıktan sonra kimseyi bunlardan faydalandıramazdım. Bunun üzerine bir tıp öğrencisi arkadaşımın da yardımıyla bir internet sitesi kurdum, sosyal medya hesapları açtım. Google ı kendimi ve yaptıklarımı duyurmak için kullanmaya başladım. Bir taraftan da hizmet alanını geliştirmek gerektiğini düşünüyordum. 
Burayı güvenilir birlikteliklerle hareketlendirebileceğimi düşünerek bütün doktor çevremi arıyor, hepsini burayı birlikte hareketlendirecek işbirliklerine çağırıyordum. Bu arayışlar sonunda Dr. Ersin Karatepe ile tanıştım. Kendisi ile 5 dk muhabbet edince sanki 15 yıldır tanışıyor gibi hissetmiştim. O günlerde kendi iş sağlığı ve güvenliği fırmasında çalışıyordu. Tam bir girişimciydi. Hem işi itibariyle hem de sosyalliği sayesinde geniş bir çevre edinmişti. Aynı günlerde Ersin hocam İş Güvenliği firmasındaki ortağı Dahiliye Uzmanı Dr.Sedat Subet Özerdem'den bahsetti. Subet hocam o günlerde Bağcılar Medipol Mega Hastanesinde Dahiliye Uzmanı olarak çalışıyordu. Medipol Hastanesinin hem tıbbi bilgisiyle hem de geniş çevresiyle en aranan dahiliye doktoruydu. Üçümüz biraraya gelip konuştuk. Subet Hocam Medipolün yoğun temposundan ayrılmak istiyor, kendi oluşturduğu şartlarda çalışmanın ortamını arıyordu. Ersin hocam da farklı klinik ve ortamlarda biriktirdiği çevresine sabit bir adres gösterebilme motivasyonundaydı. Uzun muhabbetlerden sonra Kliniğimizin hikayesini birlikte yazmaya karar verdik. 

ESM ismi de bu şekilde ortaya çıktı.

Daha yeni başlarken şimdiden 3 tane Branşımız olmuştu;

 • Dahiliye

 • Medikal Estetik

 • Geleneksel ve Bütüncül Tıp

Bu başlangıçtan yaklaşık 6 ay sonra bir gün; 2020 Ocak Ayıydı.
Birlikte çalışmaya başladığımız İlyas Bey'le Kliniğimizi akşam saat 7 gibi kapatmış, ışıklarımızı da söndürmüştük. Bahçeden çıkarken birisinin dış girişten kliniğimize doğru ilgiyle baktığını fakettik. Bu genç ve yakışıklı kişinin ilgisi hoşuma gitmişti ve tanışmak istedim ve buyurun, hoşgeldiniz dedim.
-İyi akşamlar, kolay gelsin, ben de Doktorum, Çapa Tıp Çocuk Hastalıkları Yenidoğan Yandal Bölümünden Doktor Erhan, ışıklar kapalıydı ama kliniğiniz ilgimi çekti, ben de özel klinikte çalışma durumlarını merak ediyorum... diyerek hızlı cümlelerle kendisini tanıttı. 

-Aaa hocam çok memnun oldum,dedim.

"Gelin isterseniz size kliniği gezdireyim" deyip kliniği tekrar açarak içeri davet ettim. Çocuk Hastalıkları Uzmanlığını ve Yenidoğan yandal uzmanlığını Çapa Tıp Fakültesinde bitirdiğini, şimdilerde yandal için atama beklediğini, eşinin de kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olduğunu, Beylikdüzü'nde mecburi hizmet yaptığını, eşi ve 3 çocuğu nedeniyle atamada İstanbul'dan ayrılmak istemediği için atamasını geciktirdiğini, ​yine o hızlı üslubuyla anlattı.
Ben de bu sürede hızlıca neler yaptığımızdan bahsetmiştim.
Samimi ve hızlı bir tanışma olmuştu. O kadar samimi idi birkaç hafta içinde birlikte çalışmaya başladık.

Kendisi aynı zamanda TUS Dersleri anlatıyor bir taraftan da "İlk Doktorum Annem" isimli kitabını yayına hazırlıyordu.

Bu hızlı giriş birkaç ay içinde ESM'nin E harfine Dr.Erhan Aygün isminin de eklenmesi ile devam etti. Artık ESM'nin dörtlüsü tamamlanmıştı ve

 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları da artık ESM Clinic'in branşlarından birisiydi.

İlerleyen günlerde kadromuz diğer branşlarların eklenmesi ile genişlemeye devam etti. 

TÜM BRANŞLAR

 • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp,

 • Medikal Estetik

 • Dahiliye - İç Hastalıkları

 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

 • Kadın Hastalıkları ve Doğum

 • Laboratuvar

 • Evde Sağlık

 • Fizik Tedavi Rehabilitasyon

 • Beslenme ve Diyetetik

 • Psikoloji

 • Dil ve Konuşma Terapisi

 • Medikal Masaj

20210315_191047.jpg

Misyonumuz

Tıbbın gerekliliklerinden ve etik ilkelerden taviz vermeden hasta ve yakınlarının memnuniyetini her zaman ön planda tutmak ve bu süreçte en iyiye ulaşmak için bilimsel – teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektir.

Vizyonumuz

Tıbbın gerekliliklerinden ve etik ilkelerden taviz vermeden hasta ve yakınlarının memnuniyetini her zaman ön planda tutmak ve bu süreçte en iyiye ulaşmak için bilimsel – teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektir.

bottom of page